Tréninky - utkání
Utkání T4you vs Kanada Wannabes

Výsledek zápasu

T4you : Kanada Wannabes   1:3

Celé utkání od první minuty bylo ve velmi slušném tempu a hned od počátku zápasu oba týmy potvrdily, že zápas nechtějí odehrát v tréninkovém rytmu.

Tým T4you je týmem hráčů, kteří chodí s určitou pravidelností na tréninky, ale hráči odehrávají svá utkání ve svých týmech. Jednalo se tedy o tým, který nastoupil v tomto složení poprvé. Někteří hráči se v šatně i na ledě viděli poprvé necelou hodinu před utkáním.

Tým Kanady je tým bývalých hráčů, kteří hráli hokej závodně na junioské úrovni a hrají spolu pravidelně.

Zápas se odehrál bez jediného vyloučení v duchu fair-play. Utkání však nebylo jen o bruslení a technice rukou. Došlo i na osobní souboje, ale všechny zůstaly v mezích hokejových pravidel.

Prvních 5 minut to byla přetahovaná o puk a soupeři se oťukávali. Šance byly na obouch stranách. V koncovce se prosadil tým Kanady a do 10-té min. se ujal vedení 0-2. Góly nebyly  brilantní a nepadly po žádné velké akci nebo tlaku a přečíslení, ale určitě po našich chybách, kdy jsme nechali soupeři více místa u mantinelu a ten se dokázal uvolnit a po rychlé přihrávce vsítit. Góly plynuly z naší nesehranosti a menšímu důrazu.

V dalším průběhu zápasu jsme soupeře dorovnali bruslařsky a pomalu se dostávali do hry. Naše snaha byla korunována naším prvním gólem a snížením stavu na 1:2.

Hra se přelévala rychle z jedné strany na druhou a šance byly na obou stranách. Ukázala se výborná kvalita gólmanů, kteří dokázaly oba týmy výborně podržet.

V první třetině jsme měli velké štěstí, že soupeř nedokázal využít menšího chaosu při střídání. Někteří hráči zůstávali na ledě příliš dlouho a do systému střídání to vneslo hrubé chyby.  V ten moment bylo na střídačce vidět, že se hráči neznají a nejsou schopni do přerušení hry střídání uklidnit.

S výsledkem po první třetině 1-2 jsme byli spokojeni a možná právě proto jsme začátek druhé třetiny prospali, méně jsme bruslili, propadali se ve středním pásmu a nedostatečně rychle se nevraceli zpět do obranného pásma.

Naštěstí jsme brzy vše vrátili do rytmu a začali hrát vyrovnaný hokej. Zápas byl opravdu rychlý a protihráči přitlačili na důrazu. Naši hráči měli viditelnou výškovou převahu a svou bojovností jsme hráli do konce třetiny vyrovnaný hokej.

Ve třetí třetině rychle ubývaly síly na obouch stranách a nikdo nechtěl prohrát. Hra se přelévala ze strany na stranu a možná jsme začali mít i herní převahu. Všechny naše šance končily na výborném výkonu kanadského gólmana. Potom stačila opět chyba ve střídání, kdy jsme zůstali až příliš dlouho na ledě. Soupeř dokázal využít naší méně důrazné hry a po nenápadné akci využil zaváhání ke střelení třetí branky.

Konec zápasu jsme se snažili výsledek zvrátit a zdramatizovat hru. Naše snaha opět končila na výborném gólmanovi.

Do konce utkání už branka nepadla. Zápas skončil naší prohrou 1:3.

S výsledkem i s předvedenou hrou jsme byli spokojeni. Na našem výkonu,  sehranosti a kvalitě hry bylo vidět oproti prvnímu utkání, které jsme sehráli před dvěma lety, velký kus práce. Tehdy zápas se stejným soupeřem skončil 7:11 a zdaleka to nebylo utkání jako dnes. Sehráli jsme utkání lépe takticky a i když je stále co zdokonalovat, byli jsme vyrovnaným soupeřem bývalým hokejistům.