RegistraceRezervaceHome
Menu
Přihlášení
  přihlásit automaticky
Bankovní spojení

1220491045/3030 Air bank
info linka: +420 777 320 815

Loga partnerů


Generální partner
Hlavní partner
Partner
Reklama

Tréninky - utkání
V hokeji je stejně dúležité jako zrychlit i umět zpomalit.

Tuhle myšlenku a názor na jednom z posledních tréninků pronesl trenér Zbyněk Kukačka. Je to nejen trenér, ale hlavně i zkušený hráč.

Já zase hráčům říkám.." Hokej je hra bez puku " Obě tyto myšlenky jsou si hodně podobné.

Článkem určitě nechci vnucovat své názory, ale možná jen vyvolat zamyšlení a diskuzi na téma, kam se vytratil chytrý český hokej. Jestli se moc nekouká na trénink hokeje za oceánem a nezapomíná se na přednosti evropského hokeje. Proto moje názory berte jako moje osobní postřehy od ledu.

Rada mě natolik zaujala, že jsem se rozhodl nad ní pozastavit. Bylo to během tréninku dospělých hráčů, kdy jsme nacvičovali rozehrávku a založení útoku. Šlo o to, aby si hráči vyšli navzájem vstříc, zvedli hlavu a správně načasovali najetí na nahrávku a využili své rychlosti pohybu jako signálu k překvapivé nahrávce. Myslím, že tohle je jasné všem.


Nedávno jsem diskutoval s jedním trenérem dětí a snažil jsem se mu "prodat" svůj názor, že by neměl celý trénink tlačit do rychlosti. Hráč, který chce hrát hokej by měl pochopit, že hokej je nejen rychlá hra, ale i hra hlavou. To by se mělo vštěpovat hráčům už od mladších věkových kategorií stejně jako přihrát lépe postavenému hráči. 
Žádný hráč na ledě není sólistou. Vždy hraje pět spoluhráčů, kteří se musí na ledě znát, vidět se a přitom po sobě nekoukat. Musí být sehraní a jistě budete souhlasit, že nemohou všichni jezdit jako motorové myši. Hokej je o chytrosti, o bruslení, o zrychlení, výbušnosti a o umění na sebe nalákat jednoho, dva protihráče a vytvořit prostor pro šanci spoluhráči. V dovednosti přejít přes hráče v situaci 1-1 a přečíslit soupeře. To dělá hokej hokejem.
Předevčírem jsem zase prohodil pár slov se zkušeným trenérem ze Slávky, který vede vyšší kategorie mládeže. Ptal jsem se ho, jak si jeho kluci stojí a jak hrajou. Pochopil hned na co se ptám....Odpověď zněla: "Výsledkově jsem na tom dobře, ale hra je opravdu hrozná. Všechno se to hrozně tlačí po mantinelech, hodně osobních soubojů a chybí herní projev. Kluci si nenahrajou, neukážou se včas..."
Závěrem našeho rozhovoru bylo, že se hodně trénuje a málo hraje. To samozřejmě, tak úplně nekoresponduje s novou koncepcí hokejového svazu a jejich nařízení o počtech utkání v dětských kategorií. Ale o tom tu opravdu teď nechci psát. Ale nejen to. Trenéři do tréninku málo zařazují hru a kluci mimo led nehrajou třeba míčové hry.
Ta chytrost zrychlit, zpomalit, najet, podívat se, zvednout hlavu, říct si o nahrávku, uvolnit se, obsadit protihráče, vykřížit se, včas jít střídat, se nedá naučit ničím jiným než hrou.
Když už trénujete, tak do svých cvičení zařazujte cvičení na změnu rychlosti, vysvětlujte hráčům, kdy být rychlejší, nejrychlejší a kdy si počkat, zpomalit.....učme kluky hrát hlavou a do tréninku zařazujte hru 2-2, 3-2, 3-3, 5-4, 5-5. Prostě nezapomínejte hrát.  

Hokej je především jen hra.

   Vyhledávání
Rozpis ledové plochy
červen 2020 »
PUSČPSN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930     


Časový rozpis pro 01.06.2020
od do co


T4YOU Chat
Fotogalerie

Podpoříme Ty menší, aby jednou byli i oni Ti větší.- ilustrační fota

Kemp Popovice

Trenink slavia 2010 - kemp

Pavel Horváth

Trénink pro Ríšu

Trénink s Michalem Supem

Nadační trénink pro Aničku
Nově registrovaní hráči T4you
Ondřej Zeman detail
Václav Pazdernik detail
Pavel Simer detail
Egor Kostenko detail
Dominik Samec detail
Krystof Novak detail
Robert Volenec detail
Jan Kysilka detail
Ilya Morenko detail
Vojtěch Šika detail
Počet hráčů celkem: 1660