RegistraceRezervaceHome
Menu
Přihlášení
  přihlásit automaticky
Bankovní spojení

1220491045/3030 Air bank
info linka: +420 777 320 815

Loga partnerů


Generální partner
Hlavní partner
Partner
Reklama

Novinky
Předkempový týden stickhandlingu a střelby v HTC Praha ročník 2011 a starší

Ahoj všem z T4you,

Termín: 19.7.- 23..7.2021

Místo: HTC PRAHA

POČET HRÁČÚ JEN 16 !! Cena kempu 4.900,-

Program; intenzivní suchá příprava a kvalitní tréninky stickhandlingu a střelby 3 hod denně.

Jsem trenér, co má rád, když trénink má hlavu a patu ...komplexnost a ucelenou přípravu. Když sleduji hráče při trénincích, utkáních jako nedávno MS U20, tak hráče z mého pohledu limituje nekomplexnost jejich přípravy již z dětských a mládežnických kategoriích.

Stále se mluví o nedokonalosti bruslení a jak nám hokejový svět utíká. Ano, je to pravda, ale kde je chyba? Špičkové týmy trénuji skoro každý den na ledě, rodiče dětem přidávají ledy navic mimo klub....proboha kolikrát bychom v týdnu ještě měli více na ledě trénovat, abychom byli srovnatelní bruslaři? Osobně si myslím, že trénujeme až moc a přidávat si jen ledy navic je cestou do průměru. Ne v klubu, kde většina hráčů nedobrusluje...ale ve srovnání se zahraničním hokejem...děláme stále stejnou chybu. Moc tréninků na ledě.

Samozřejmě znám mimoklubové trenéry, kteří dovednost bruslení svým tréninkem u hráčů hodně zlepšili...ale jedná se o hodně individuální tréninky 1-3 hráči současně na ledě ....ale také o hodně kvalitní trenéry.

Proč si to dovolím tvrdit, že je tréninků na ledě až moc? Protože zrovna ve výběru U20 byli 3 hráči, které se účastnili jako děti našich kempů a znám jejich hokejový životopisy. Stále dobruslovali mimo klub a nebýt toho, tak netuším, kdo by dnes mohl být na soupisce našich reprezentačních výběrů. Dobruslovali s velkou podporou svých rodičů, protože v jejich dětství slovo POWERSKATING  v klubech neexistovalo nebo bylo v plenkách.

V klubech se přeškapovaly kruhy a objížděly kužele. Ale proč tedy nejsou stejně dobří bruslaři ve srovnání se světovou elitou? Zase můj trenérský názor...hráči narazili na své pohybové maximum, které nedostatečnou suchou přípravou v dětství bylo v dorostech limitujíci.

Jenže svět byl tenkrát zase o krok dál....už skoro před 20-ti lety jsem byl první, který dovezl do ČR pomůcku FLYPUCK a začal do přípravy T4you zapracovávat základy stickhandlingu. Stačí se podívat na kanál YOUTUBE, kde tyto historická videa najdete.

Reprezentační trenéři objevují u zahraničních, hlavně zámořských celků obdivuhodnou šikovnost s pukem na hokejce, kde hráč v plné rychlosti kontroluje zlehka kotouč a dovolí si i nevídané kličky a dovednosti. Umí výborně a přesně přihrát nebo naopak v plné jíždě do měkkých rukou přihrávku zpracovat.

 Stickhandling se stal moderním fenoménem a díky sociálním sítím, můžeme udiveně dívat na herní kreativitu na hokejce. Sledujeme tréninky a snažíme se zatím běžet jen ve stopách moderního tréninku, kde mimo přípravu na ledě, existuje něco jako pohybová rytmika s kotoučem a šikovnost na hokejce. Být šikovný bruslař je důležité, ale pokud jsem i šikovný bruslař při kontrole puku, mám v moderním hokejí šanci.

Trénink stickhadlingu je makačka na pochopení práce rukou, ale i celkového pohybu na bruslích. Poněvadž a to hlavně u děti, je problém udržet kvalitu bruslení a soustředit se i na puk, přišlo mi dobré okoukat přípravu nejen z videí ze zámoří, ale i u krasobruslařů.

Oni, krasobruslaři, musí zvládat nejen vysokou kvalitu bruslařské techniky, ale i dovednosti obratů a skoků. Obdivoval jsem malé krasobruslaře, jak kvalitně umí bruslit...ostatně to i jiní trenéři v klubech, kdy tréninků začali zapojovat trenéry krasobruslení...ale to se řešilo zase jen bruslení. Ale krasobruslaři umí mnohem více....umí se pohybovat, umí využívat těžiště a umí se i silně odrazit a v odrazu udržet i složitou obratnost pohybu.

Jak toho docílili?  Tvrdým tréninkem mimo led. Musí každý trénink začínat v tělocvičně, musí neustále pracovat gymnastickém rozvoji, pracují na kondici, ale také trénuji veškeré odrazy a skoky s dokonalou obratností mimo led. Oddělili dovednosti, pracují na jejich dokonalosti a potom je přímo na ledě skládají dohromady v ucelený výkon.

Jen tak připravený sportovec, může ze své tréninkové jednotky na ledě vytěžit maximum s nezdržovat se vysvětlováním a nedopouští se tolika technických chyb. A pokud trenér chybu vidí, hráč po napomenutí má šanci si svou chybu rychleji uvědomit a dál netrénovat špatně.

Našim hráčům chybi kreaktivita pohybu a bruslení s pukem. Neumíme bruslit s pukem, neumíme ho kontrolovat v rychlosti a bez očního kontaktu. Nedostatečně nevyužíváme naznačení tělem a kritickém momentu objetí hráče, chybí doslova obratnost v rychlosti.

Málo pracujeme už v mládežnickém věku na různorodosti pohybu a nedostatečně trénujeme stickhandling a střelbu. Hokej vás stojí dost peněz, času...ale trénujete dobře? Opravdu si myslíte, že začátek července je datumem pro letní kemp na ledě? Opravdu si myslíte, že počet hokejových kempů vám vybagruje úspěch? Ujišťuji ji vás, že ne.

Daleko lepší je celoroční příprava v klubu a mimo klub, kde je ale třeba pracovat na dovednostech, které v klubu není možno dostatečně protrénovat. Potřebujete kvalitní trenéry....ne bývalé hráče, co ještě minulý rok lítali za pukem v extralize. Stejně jako hráč se zdokonaluje celý svůj hokejový život, tak i trenér nebo i rozhodčí. Trénovat je umění...něco někoho naučit a přenést dovednost na vyšší úroveň .....je třeba si trenérský cit dlouhodobě vypracovávat. A proto nejlepší trenéři nikdy nemuseli být nejlepšími hráči.

Kdo si to přešetl, měl vyčíst důvod, proč se účastnit našeho předkempového týdne v HTC PRAHA, kde ve spolupráci s kondičním trenérem naučíme kluky, jak si postavit svůj kvalitní tréninkový základ.

Za celý týden hráčům dopřejeme intenzivní dávku suché přípravy v její různorodosti, ale hlavně kvalitní trénink stickhandlingu, který má také svou dovednostní posloupnost obtížnosti, tak, aby se docílilo konečné dovednosti na ledě v bruslích. Místo je jen pro 16 hráčů od ročníku 2011 až po dorost.

Po tomto týdnu, bude náš hokejový kemp ve V.Popovicích daleko výtěžnější a kluci si více hokejově odnesou.

ČumpesVyhledávání
Rozpis ledové plochy
březen 2021 »
PUSČPSN
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031    


Časový rozpis pro 04.03.2021
od do co


T4YOU Chat
Fotogalerie

Podpoříme Ty menší, aby jednou byli i oni Ti větší.- ilustrační fota

Kemp Popovice

Trenink slavia 2010 - kemp

Pavel Horváth

Trénink pro Ríšu

Trénink s Michalem Supem

Nadační trénink pro Aničku
Nově registrovaní hráči T4you
Berta Neumanová detail
Marek Spilka detail
Václav Javorský detail
Jakub Čihák detail
Denis Stejskal detail
Hugo Kress detail
Denis Stejskal detail
Petr Štengl detail
Filip Linhart detail
Jonáš Gottwald detail
Počet hráčů celkem: 1674